2011 World Men's Curling Championship

The 2011 World Men's Curling Championship (branded as Ford World Men's Curling Championship 2011 presented by Richardson for sponsorship reasons) was held in Regina, Saskatchewan, Canada from April 2–10, 2011.[1] In the final, Jeff Stoughton skipped the Canadian rink to a 6–5 victory over Scotland's Tom Brewster. The gold medal was Stoughton's second and Canada's 33rd gold medal at the world.

2011 World Men's Curling Championship
Host cityRegina, Saskatchewan, Canada
ArenaBrandt Centre
DatesApril 2–10, 2011[1]
Attendance99,445
Winner Canada
Curling clubCharleswood CC, Winnipeg, Manitoba
SkipJeff Stoughton
ThirdJon Mead
SecondReid Carruthers
LeadSteve Gould
AlternateGarth Smith
CoachNorm Gould
Finalist Scotland (Tom Brewster)
« 2010
2012 »

Qualification

Teams

 Canada  China  Czech Republic
Charleswood CC, Winnipeg, Manitoba

Skip: Jeff Stoughton
Third: Jon Mead
Second: Reid Carruthers
Lead: Steve Gould
Alternate: Garth Smith

Heilongjiang Club, Harbin

Skip: Chen Lu'an
Third: Li Guangxu
Second: Ji Yansong
Lead: Guo Wenli
Alternate: Ba Dexin

Brno CK, Brno

Skip: Jiri Snítil
Third: Martin Snítil
Second: Jindřich Kitzberger
Lead: Marek Vydra
Alternate: Jakub Bares

 Denmark  France  Germany
Hvidovre CC, Hvidovre

Skip: Tommy Stjerne
Third: Per Berg
Second: Peter Andersen
Lead: Anders Søderblom
Alternate: Jan Nebelong

Chamonix CC, Chamonix

Fourth: Tony Angiboust
Skip: Thomas Dufour
Second: Lionel Roux
Lead: Wilfrid Coulot
Alternate: Jan Ducroz

CC Füssen, Füssen

Skip: Andy Kapp
Third: Andreas Lang
Second: Daniel Herberg
Lead: Markus Messenzehl
Alternate: Holger Höhne

 Norway  Scotland  South Korea
Snarøen CC, Oslo

Skip: Thomas Ulsrud
Third: Torger Nergård
Second: Christoffer Svae
Lead: Håvard Vad Petersson
Alternate: Markus Snøve Høiberg

Aberdeen CC, Aberdeen

Skip: Tom Brewster
Third: Greg Drummond
Second: Scott Andrews
Lead: Michael Goodfellow
Alternate: Duncan Fernie

Gangwon Province CC, Gangwon-do

Skip: Lee Dong-keun
Third: Kim Soo-hyuk
Second: Kim Tae-hwan
Lead: Nam Yoon-ho
Alternate: Lee Ye-jun

 Sweden   Switzerland  United States
Karlstads CK, Karlstad

Skip: Niklas Edin
Third: Sebastian Kraupp
Second: Fredrik Lindberg
Lead: Viktor Kjäll
Alternate: Oskar Eriksson

St. Moritz CC, St. Moritz

Skip: Christof Schwaller
Third: Marco Ramstein
Second: Robert Hürlimann
Lead: Urs Eichhorn
Alternate: Sven Michel

Bemidji CC, Bemidji

Skip: Pete Fenson
Third: Shawn Rojeski
Second: Joe Polo
Lead: Ryan Brunt
Alternate: Scott Baird

Standings

Final Round Robin Standings

Country Skip W L PF PA Ends
Won
Ends
Lost
Blank
Ends
Stolen
Ends
Shot
Pct.
 Canada Jeff Stoughton 10184494737171190%
 Scotland Tom Brewster 9272544238221083%
 Sweden Niklas Edin 748158503991390%
 Norway Thomas Ulsrud 7464634742181384%
 France Thomas Dufour 7475644837101383%
 Germany Andy Kapp 6571644846131180%
  Switzerland Christof Schwaller 6568674743151685%
 Czech Republic Jiri Snítil 565872384314781%
 China Chen Lu'an 475171354724483%
 United States Pete Fenson 385967404714985%
 South Korea Lee Dong-keun 296185394713780%
 Denmark Tommy Stjerne 0115087374512678%

Sweden placed third by virtue of a pre-event draw challenge used to rank teams in case round-robin results failed to provide separation.

Results

All times local (Central Standard Time)

Draw 1

Saturday, April 2, 1:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Canada (Stoughton) 1 0 0 1 3 0 0 1 2 X 8
  Switzerland (Schwaller) 0 0 2 0 0 1 1 0 0 X 4
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 United States (Fenson) 2 1 0 1 0 2 0 1 0 X 7
 Denmark (Stjerne) 0 0 1 0 1 0 1 0 1 X 4
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Czech Republic (Snítil) 1 0 0 1 0 0 1 0 2 0 5
 France (Dufour) 0 0 2 0 0 2 0 2 0 3 9
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Final
 Norway (Ulsrud) 0 0 2 1 0 0 0 2 1 1 1 8
 South Korea (Lee) 0 3 0 0 2 1 1 0 0 0 0 7

Draw 2

Saturday, April 2, 7:00pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Germany (Kapp) 0 0 0 2 0 2 0 0 0 X 4
 China (Chen) 0 0 2 0 1 0 1 1 1 X 6
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 France (Dufour) 0 2 1 0 1 2 0 2 X X 8
 South Korea (Lee) 0 0 0 1 0 0 1 0 X X 2
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Sweden (Edin) 1 0 0 2 0 2 0 0 1 0 6
 Scotland (Brewster) 0 1 0 0 2 0 3 0 0 1 7
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Denmark (Stjerne) 0 1 3 0 0 0 1 0 X X 5
 Canada (Stoughton) 2 0 0 0 1 4 0 2 X X 9

Draw 3

Sunday, April 3, 8:30am

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Final
 Czech Republic (Snítil) 2 0 0 0 1 0 0 0 2 0 2 7
 Norway (Ulsrud) 0 1 0 1 0 0 0 2 0 1 0 5
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
  Switzerland (Schwaller) 1 0 2 0 1 0 1 1 0 X 6
 United States (Fenson) 0 2 0 1 0 0 0 0 1 X 4

Draw 4

Sunday, April 3, 1:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 South Korea (Lee) 0 0 1 0 1 1 1 0 2 X 6
 Scotland (Brewster) 1 1 0 5 0 0 0 2 0 X 9
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Canada (Stoughton) 0 0 2 0 1 0 2 0 1 1 7
 Germany (Kapp) 0 1 0 1 0 1 0 1 0 0 4
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 China (Chen) 0 0 3 1 0 1 0 2 0 0 7
 Denmark (Stjerne) 1 1 0 0 1 0 0 0 3 0 6
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Sweden (Edin) 2 0 0 1 0 1 0 2 0 1 7
 France (Dufour) 0 2 1 0 1 0 1 0 1 0 6

Draw 5

Sunday, April 3, 7:00pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Sweden (Edin) 2 0 0 2 3 0 4 X X X 11
 United States (Fenson) 0 0 1 0 0 1 0 X X X 2
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Scotland (Brewster) 0 2 2 0 2 0 0 0 0 4 10
  Switzerland (Schwaller) 0 0 0 2 0 0 1 2 1 0 6
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Norway (Ulsrud) 0 0 2 0 1 0 1 3 1 0 8
 Germany (Kapp) 1 2 0 2 0 3 0 0 0 1 9
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Czech Republic (Snítil) 0 4 0 0 2 0 1 0 1 X 8
 China (Chen) 0 0 2 0 0 1 0 2 0 X 5

Draw 6

Monday, April 4, 8:30am

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 France (Dufour) 2 0 1 0 0 2 0 3 0 X 8
 Denmark (Stjerne) 0 1 0 1 1 0 1 0 1 X 5
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 China (Chen) 0 0 0 0 1 0 0 X X X 1
 Sweden (Edin) 2 2 1 0 0 2 2 X X X 9
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Canada (Stoughton) 2 0 2 0 2 0 0 0 1 X 7
 South Korea (Lee) 0 2 0 1 0 0 1 0 0 X 4
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Scotland (Brewster) 2 0 0 3 0 2 1 0 0 X 8
 Germany (Kapp) 0 1 1 0 2 0 0 0 1 X 5

Draw 7

Monday, April 4, 1:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Norway (Ulsrud) 2 2 0 1 0 0 1 0 2 X 8
 Sweden (Edin) 0 0 1 0 2 1 0 1 0 X 5
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Germany (Kapp) 1 0 0 2 0 0 1 1 0 0 5
 United States (Fenson) 0 1 0 0 0 1 0 0 1 1 4
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Final
 Scotland (Brewster) 1 1 0 0 0 1 0 1 0 0 1 5
 Czech Republic (Snítil) 0 0 2 0 0 0 0 0 1 1 0 4
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 China (Chen) 0 0 0 0 0 0 1 0 X X 1
  Switzerland (Schwaller) 1 2 1 0 1 1 0 1 X X 7

Draw 8

Monday, April 4, 7:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 United States (Fenson) 2 0 0 1 0 0 0 0 0 0 3
 Canada (Stoughton) 0 0 2 0 0 0 0 1 1 1 5
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 South Korea (Lee) 0 1 0 5 0 1 0 3 X X 10
 Czech Republic (Snítil) 2 0 2 0 0 0 1 0 X X 5
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
  Switzerland (Schwaller) 2 0 0 0 2 1 0 3 0 X 8
 Denmark (Stjerne) 0 2 2 1 0 0 1 0 0 X 6
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 France (Dufour) 1 1 0 1 0 0 2 0 0 1 6
 Norway (Ulsrud) 0 0 1 0 2 0 0 0 2 0 5

Draw 9

Tuesday, April 5, 8:30am

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 China (Chen) 0 0 1 0 1 0 1 0 0 X 3
 Scotland (Brewster) 0 1 0 1 0 1 0 0 2 X 5
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
  Switzerland (Schwaller) 2 0 2 0 2 1 0 1 0 X 7
 Norway (Ulsrud) 0 0 0 2 0 0 1 0 1 X 4
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Final
 Sweden (Edin) 0 2 0 1 0 0 2 1 1 0 1 8
 Germany (Kapp) 1 0 3 0 1 1 0 0 0 1 0 7
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 United States (Fenson) 1 0 0 5 0 2 0 X X X 8
 Czech Republic (Snítil) 0 1 1 0 1 0 1 X X X 4

Draw 10

Tuesday, April 5, 1:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Final
  Switzerland (Schwaller) 2 0 1 1 0 1 0 0 0 1 2 8
 Czech Republic (Snítil) 0 1 0 0 2 0 0 2 1 0 0 6
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 France (Dufour) 0 1 0 1 0 2 1 0 0 X 5
 Canada (Stoughton) 3 0 3 0 2 0 0 0 3 X 11
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Norway (Ulsrud) 2 0 1 0 0 1 0 1 0 2 7
 United States (Fenson) 0 1 0 2 1 0 1 0 1 0 6
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Denmark (Stjerne) 2 0 3 0 0 1 0 2 0 X 8
 South Korea (Lee) 0 1 0 3 1 0 4 0 1 X 10

Draw 11

Tuesday, April 5, 7:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Germany (Kapp) 0 1 2 0 4 1 0 1 X X 9
 South Korea (Lee) 0 0 0 1 0 0 2 0 X X 3
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Sweden (Edin) 1 0 2 4 0 2 0 X X X 9
 Denmark (Stjerne) 0 1 0 0 2 0 0 X X X 3
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 France (Dufour) 1 0 1 3 2 0 3 X X X 10
 China (Chen) 0 2 0 0 0 1 0 X X X 3
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Canada (Stoughton) 2 1 0 1 0 0 1 0 2 X 7
 Scotland (Brewster) 0 0 1 0 0 1 0 1 0 X 3

Draw 12

Wednesday, April 6, 8:30am

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Denmark (Stjerne) 0 1 0 0 0 1 X X X X 2
 Norway (Ulsrud) 3 0 1 2 3 0 X X X X 9
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 United States (Fenson) 2 1 0 3 0 1 0 0 1 X 8
 South Korea (Lee) 0 0 1 0 2 0 0 1 0 X 4
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Czech Republic (Snítil) 0 1 0 2 1 0 0 0 0 X 4
 Canada (Stoughton) 1 0 4 0 0 0 2 1 1 X 9
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
  Switzerland (Schwaller) 0 0 3 0 1 0 0 0 2 1 7
 France (Dufour) 0 2 0 1 0 4 0 1 0 0 8

Draw 13

Wednesday, April 6, 1:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Canada (Stoughton) 0 4 0 3 0 2 0 1 X X 10
 Sweden (Edin) 1 0 2 0 1 0 2 0 X X 6
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Germany (Kapp) 0 1 0 2 0 1 0 1 0 1 6
 France (Dufour) 0 0 1 0 1 0 2 0 1 0 5
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Denmark (Stjerne) 0 0 2 0 1 0 0 0 0 X 3
 Scotland (Brewster) 2 0 0 3 0 0 0 0 2 X 7
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 South Korea (Lee) 0 0 1 0 1 0 3 0 0 X 5
 China (Chen) 0 2 0 4 0 2 0 0 1 X 9

Draw 14

Wednesday, April 6, 7:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 United States (Fenson) 0 1 0 1 0 0 1 0 1 0 4
 China (Chen) 0 0 0 0 0 1 0 2 0 2 5
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Norway (Ulsrud) 0 2 0 0 3 1 0 0 0 1 7
 Scotland (Brewster) 1 0 3 0 0 0 0 0 1 0 5
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Germany (Kapp) 0 0 2 0 0 1 1 0 2 1 7
  Switzerland (Schwaller) 0 1 0 0 1 0 0 2 0 0 4
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Final
 Czech Republic (Snítil) 2 0 0 1 0 1 0 0 1 0 1 6
 Sweden (Edin) 0 1 1 0 1 0 1 1 0 0 0 5

Draw 15

Thursday, April 7, 8:30am

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Scotland (Brewster) 0 0 2 0 2 0 2 X X X 6
 France (Dufour) 0 0 0 1 0 0 0 X X X 1
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Canada (Stoughton) 2 0 1 1 0 0 0 0 0 1 5
 China (Chen) 0 1 0 0 2 0 1 0 0 0 4
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 South Korea (Lee) 0 2 0 1 0 0 1 0 X X 4
 Sweden (Edin) 0 0 1 0 1 4 0 2 X X 8
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Germany (Kapp) 0 1 0 0 2 2 1 0 1 X 7
 Denmark (Stjerne) 0 0 0 2 0 0 0 1 0 X 3

Draw 16

Thursday, April 7, 1:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Czech Republic (Snítil) 2 1 0 1 0 3 0 0 0 2 9
 Germany (Kapp) 0 0 1 0 2 0 4 0 1 0 8
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Sweden (Edin) 0 0 2 0 2 1 1 0 0 1 7
  Switzerland (Schwaller) 0 0 0 1 0 0 0 2 1 0 4
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 China (Chen) 0 0 0 1 0 0 0 0 0 X 1
 Norway (Ulsrud) 2 0 0 0 0 0 0 0 1 X 3
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Scotland (Brewster) 0 0 0 0 1 0 2 2 1 1 7
 United States (Fenson) 0 2 0 1 0 3 0 0 0 0 6

Draw 17

Thursday, April 7, 7:30pm

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 South Korea (Lee) 1 0 1 0 1 0 2 0 1 0 6
  Switzerland (Schwaller) 0 3 0 1 0 2 0 0 0 1 7
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Denmark (Stjerne) 0 1 0 1 0 0 1 0 2 0 5
 Czech Republic (Snítil) 0 0 2 0 1 1 0 2 0 0 6
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 United States (Fenson) 0 0 1 1 0 0 2 0 3 0 7
 France (Dufour) 1 1 0 0 2 1 0 2 0 2 9
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Norway (Ulsrud) 0 0 2 0 2 0 1 1 0 1 7
 Canada (Stoughton) 0 2 0 2 0 2 0 0 0 0 6

Tiebreaker

Friday, April 8, 1:30pm

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Final
 France (Dufour) 0 0 1 1 0 0 1 0 0 1 0 4
 Norway (Ulsrud) 0 0 0 0 2 0 0 1 1 0 1 5
Player Percentages
 France  Norway
Wilfrid Coulot97%Håvard Vad Petersson88%
Lionel Roux80%Christoffer Svae84%
Thomas Dufour78%Torger Nergård85%
Tony Angiboust86%Thomas Ulsrud94%
Total85%Total88%

Playoffs

  Page playoff system Semifinal Gold Medal Game
                           
1  Canada 5  
2  Scotland 2         1  Canada 6
      2  Scotland 7   2  Scotland 5
  4  Norway 6  
3  Sweden 2
4  Norway 7  
Bronze Medal Game
   
3  Sweden 7
4  Norway 6

1 vs. 2

Friday, April 8, 7:30pm

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Canada (Stoughton) 0 2 0 0 0 1 0 1 1 X 5
 Scotland (Brewster) 0 0 0 0 2 0 0 0 0 X 2
Player Percentages
 Canada  Scotland
Steve Gould99%Michael Goodfellow89%
Reid Carruthers81%Scott Andrews84%
Jon Mead96%Greg Drummond81%
Jeff Stoughton79%Tom Brewster76%
Total89%Total83%

3 vs. 4

Saturday, April 9, 12:30pm

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Sweden (Edin) 1 0 0 0 0 1 0 X X X 2
 Norway (Ulsrud) 0 3 1 2 1 0 0 X X X 7
Player Percentages
 Sweden  Norway
Viktor Kjäll98%Håvard Vad Petersson79%
Fredrik Lindberg89%Christoffer Svae93%
Sebastian Kraupp81%Torger Nergård84%
Niklas Edin69%Thomas Ulsrud87%
Total85%Total86%

Semifinal

Saturday, April 9, 5:00pm

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Final
 Scotland (Brewster) 2 0 1 0 1 0 0 0 2 0 1 7
 Norway (Ulsrud) 0 2 0 1 0 2 0 0 0 1 0 6
Player Percentages
 Scotland  Norway
Michael Goodfellow90%Håvard Vad Petersson94%
Scott Andrews84%Christoffer Svae79%
Greg Drummond90%Torger Nergård77%
Tom Brewster87%Thomas Ulsrud87%
Total88%Total84%

Bronze Medal Game

Sunday, April 10, 12:00pm

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Sweden (Edin) 0 2 1 0 0 1 0 2 0 1 7
 Norway (Ulsrud) 1 0 0 2 0 0 1 0 2 0 6
Player Percentages
 Sweden  Norway
Viktor Kjäll93%Håvard Vad Petersson89%
Fredrik Lindberg84%Christoffer Svae86%
Sebastian Kraupp89%Torger Nergård75%
Niklas Edin84%Thomas Ulsrud75%
Total87%Total81%

Gold Medal Game

Sunday, April 10, 5:00pm

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Final
 Canada (Stoughton) 1 0 0 0 3 0 0 2 0 X 6
 Scotland (Brewster) 0 0 2 1 0 1 0 0 1 X 5
Player Percentages
 Canada  Scotland
Steve Gould86%Michael Goodfellow84%
Reid Carruthers88%Scott Andrews78%
Jon Mead91%Greg Drummond76%
Jeff Stoughton93%Tom Brewster80%
Total89%Total79%
2011 Ford World Men's Curling Championship Winners

Canada
33rd title

Top 5 player percentages

Leads%
Viktor Kjäll93
Steve Gould92
Håvard Vad Petersson87
Urs Eichhorn87
Michael Goodfellow86
Seconds%
Reid Carruthers88
Fredrik Lindberg86
Christoffer Svae84
Lionel Roux83
Robert Hürlimann82
Thirds%
Sebastian Kraupp87
Jon Mead87
Thomas Dufour83
Greg Drummond83
Marco Ramstein82
Skips%
Jeff Stoughton87
Thomas Ulsrud86
Niklas Edin83
Christof Schwaller82
Tony Angiboust80

References

Notes
Sources
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.